Airfel Ariza Kodlari

Airfel Ariza Kodlari

Airfel Klima Servisi

 

Klimalar, ısıtma ve soğutma alanında, ülkemizde çok fazla kullanılan bir teknoloji ürünüdür. Her ne kadar son teknoloji ile üretilen cihazlardan bir tanesi klima olsa da, yanlış kurulum, yanlış bakım ve onarım gibi sebeplerden dolayı, çeşitli arıza ve sağlığı tehdit edici unsurlar ile karşılaşılabiliyor. Airfel klimalarınızı, çok daha güvenli ve verimli kullanabilmeniz için, cihaza arıza kodları hazırlanmıştır. Kodlar, uzman kişiler tarafından ve herkesin kolay anlayabileceği şekilde ifadelerle anlatımlar yapmaktadır. E1,E2, E3, E4, E5, E6 ve E7 olmak üzere yedi tane arıza kodu bulunmaktadır. Bu arıza kodlarından, klimalarınızda ne gibi problemler oluşmuşsa onlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorunlarınızı sizin halledeceğiniz şekilde hazırlanmış arıza kodlarının çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Airfel Arıza Kodları İle İlgili Ayrıntılı Açıklama
E1 Arıza Kodu: E1 arıza kodu, Airfel klimalarında bulunan kompresörün kendisini yüksek basınca karşı korumaya alması şeklinde açıklanmaktadır. Bu arızaya bağlı yapılacak olan neden ve çözümler ise, iç ünite ve dış ünitelerin kirli olmasından dolayı temizlenmesi gerektiği, soğutucunun akışkanlık miktarının kontrol edilmesi gerektiği ve bakır baro kurulumunun kontrol edilmesi gerektiğinden ibarettir.

E2 Arıza Kodu: E2 arıza kodu  Airfel klimanın iç ünitesinde bulunan boru Sensör ünün kendisini donmaya karşı koruması olarak adlandırılır. Sensör değerlerinin kontrol ve değişimi, kablo temas kontrolleri ve iç ünite temizliği kontrolü ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

E3 Arıza Kodu: E3 arıza kodu klimanın alçak basınç arızasını göstermektedir. Bu durumda gaz kaçağı kontrolü, boruların kontrolü (ezilme, kırılma) dış ve iç ünite temizlik kontrolü gibi kontrollerin yapılması ile çözüm sağlanabilir.

E4 Arıza Kodu: E4 arıza kodu, kompresörün ısınması ile ilgili bir sorundur. Sistem basıncı kontrolü, bakır boru kontrolü ve kompresör kontrolü ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

E5 Arıza Kodu: E5 arıza kodu, iç ünitede bulunan boru Sensör arızasıdır. Sensör değer kontrolü ve elektronik kart değişimi ile bu sorun çözülebilir.

E6 Arıza Kodu: E6 arıza kodu, dış ünitede bulunan boru Sensör arızasıdır. Soketin temas dengesine ve elektronik kart değişimine göre bu sorun çözülebilir.

E7 Arıza Kodu: E7 arıza kodu ise faz arızalarını göstermektedir. Dış ünite kablo kontrolleri, faz ölçer kontrolü ve elektronik kart kontrolü ile bu sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz. Yukarıdaki sorunlardan kendi halledemediğiniz problemlerle karşılaşırsanız, 444 33 19 numaralı servis merkezimizi arayabilirsiniz. klima sökme takma ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir